ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Време е за СЕХА, Вардар против Војводина, Еурофарм против Загреб

После средбите од 10. коло во Лигата на шампионите двете екипи од Македонија кои сезонава играат во СЕХА лигата се враќаат на дуелите од регионалното натгпреварување. Денеска им следат нови пресметки и ќе биде доста интересно.

Вардар гостува во Нови Сад каде што „црвено-црните“ би требало да влезат со улогата на фаворити на теренот. Сепак, Војводина знае да биде незгодна особено дома, па затоа ќе биде доста интересно. Вардарци ќе мора да го кренат нивото доколку сакаат позитивен епилог на овој меч.

Што се однесува до Еурофарм Работник, овој тим денеска го пречекува составот на ППД Загреб во Битола. Ова треба да биде првта средба на која тимот ќе игра под името Еурофарм Пелистер, па тоа ќе биде секако момент за одбележување.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:00ч

КИНА – АРГЕНТИНА (Светско првенство за жени)

10:00ч

СЛОВЕНИЈА – АНГОЛА (Светско првенство за жени)

11:00ч

ФРАНЦИЈА – АВСТРИЈА (Светско првенство за жени)

РОМАНИЈА – КАЗАХСТАН (Светско првенство за жени)

11:30ч

ШВЕДСКА – ЈАПОНИЈА (Светско првенство за жени)

12:30ч

ДАНСКА – ГЕРМАНИЈА (Светско првенство за жени)

НОРВЕШКА – СРБИЈА (Светско првенство за жени)

14:00ч

АКБУЗАТ – КРАСНОДАР (Куп на Русија)

17:15ч

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК – ППД ЗАГРЕБ (СЕХА лига)

18:15ч

АЗОТИ ПУЛАВИ – ВИСЛА ПЛОЦК (Полска Супер лига)

19:00ч

КРЕМС – БРЕГЕНЦ (Австрија 1)

ФРЕДЕРИЦИЈА – ХОЛСТЕБРО (Данска 1)

НЕКСЕ – МОТОР (СЕХА лига)

ЛУДВИГСХАФЕН – ЛЕМГО (Куп на Германија)

МЕЛСУНГЕН – ФУКСЕ БЕРЛИН (Куп на Германија)

РЕДБЕРГСЛИД – САВЕХОФ (Шведска 1)

20:00ч

НОВЕ ВЕСЕЛИ – ДУКЛА (Чешка Екстра лига)

СКЈЕРН – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1)

ШТУТГАРТ – КИЛ (Куп на Германија)

ПЕЛИСТЕР – МЕТАЛУРГ 2 (Македонија, Супер машка лига)

20:45ч

ВОЈВОДИНА – ВАРДАР (СЕХА лига)