Денеска на терените: Вардар гостува кај Бутел, Еурофарм Пелистер дома против Радовиш

Двете екипи од кои се очекува да се борат за титулата во Супер машката лига денеска ќе имаат натпревари на кои се фаворити за победа.

Вардар му гостува на тимот на Бутел Скопје и сите очекувања се да нема поголеми проблеми за да се дојде до трофејот. Доколку сè оди според планот тогаш на оваа средба гостите се фаворити, но од домашните се очекува силен отпор за да се следи убав ракомет.

Во Битола, Еурофарм Пелистер е исто така голем фаворит за бодовите и тука исто така не се очекува да има никаков проблем. И на овој дуел сите работи водат кон победа на тимот кој е со фаворитска улога.

Денеска има натпревари и во Првата машка лига на домашна сцена, додека кај дамите е пауза поради репрезентативниот собир.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:00ч

АКБУЗАТ – КАУСТИК (Русија Супер лига)

10:00ч

БАЈА МАРЕ – АЛЕКСАНДРИЈА (Романија 1)

12:00ч

ШАМПИОН – ПРЕСПА (Прва машка лига)

АЛКАЛОИД – АСТРАИОН (Прва машка лига)

БАРСЕЛОНА – КУЕНКА (Шпанија Асобал)

ДИНАМО АСТРАХАН – СТАВРОПОЛ (Русија Супер лига)

ПЕРМ – САРАТОВ (Русија Супер лига)

13:00ч

ГОЛДЕН АРТ – МАКЕДОНИЈА ЃП (Прва машка лига)

14:00ч

ДУБРОВНИК – БЈЕЛОВАР (Хрватска Премиер лига)

КОПЕНХАГЕН – АРХУС (Данска 1, жени)

ЧСМ БУКУРЕШТ – СУЧЕАВА (Романија 1)

СТ. ПЕТЕРСБУРГ – ЦСКА МОСКВА (Русија Супер лига)

14:30ч

АЈАКС КОПЕНХАГЕН – ЕСБЈЕРГ (Данска 1, жени)

15:00ч

ХОЛСТЕБРО – РИНГКОПИНГ (Данска 1, жени)

ТАГАНРОГ – ДИНАМО СУНГУЛ (Русија Супер лига)

16:00ч

ЖЕЛЕЗНИЧАР – МОКРА ГОРА (Србија Супер лига)

ГОГ – ФРЕДЕРИЦИЈА (Данска 1)

ОДЕНЗЕ – ХОРСЕНС (Данска 1, жени)

БРАГА – БЕНФИКА (Португалија 1)

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – РАДОВИШ (Македонија Супер машка лига)

16:10ч

БЈЕРИНГБРО – СОНДЕРЈИСКЕ (Данска 1)

ВИБОРГ – ХЕРНИНГ ИКАСТ (Данска 1, жени)

17:00ч

МАРИБОР – ТРИМО ТРЕБЊЕ (Словенија 1)

АДЕМАР – ЛА РИОХА (Шпанија Асобал)

ФЕРЕНЦВАРОШ – ПИК СЕГЕД (Унгарија 1)

КОМЛО – ЃЕНЃЕШ (Унгарија 1)

17:15ч

БАКАУ – ВАСЛУИ (Романија 1)

17:30ч

ППД ЗАГРЕБ – ПОРЕЧ (Хрватска Премиер лига)

ДИНАМО ПАНЧЕВО – ВОЈВОДИНА (Србија Супер лига)

БОА ХОРА – МАЈА ИСМАИ (Португалија 1)

18:00ч

УР. ЛОКА – ДОБОВА (Словенија 1)

БЕНИДОРМ – АТЛ. ВАЉАДОЛИД (Шпанија Асобал)

СИНФИН – НАВА (Шпанија Асобал)

ФОСЛАУЕР – АОН ФИВЕРС (Австрија 1)

ЧУРГО – ЕГЕР (Унгарија 1)

ПРОЛЕТ 62 – ТИКВЕШ (Македонија Супер машка лига)

18:30ч

МОСЛАВИНА – СЕСВЕТЕ (Хрватска Премиер лига)

СЛОВАН – РИБНИЦА (Словенија 1)

МОРАЦО КАЊАС – ГРАНОЉЕРС (Шпанија Асобал)

ОХРИД – СКОПЈЕ 2020 (Македонија Супер машка лига)

ПРИЛЕП – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 (Македонија Супер машка лига)

19:00ч

БУТЕЛ СКОПЈЕ – ВАРДАР (Македонија Супер машка лига)

ЈЕХОНА – ДРАЧЕВО (Прва машка лига)

ПСЖ – СЕСОН (Франција 1)

РУДАР – ДУБРАВА (Хрватска Премиер лига)

ТРОГИР – НЕКСЕ (Хрватска Премиер лига)

ВАРАЖДИН – ЗАМЕТ (Хрватска Премиер лига)

ВИНКОВЦИ – ГОРИЦА (Хрватска Премиер лига)

ИВАНЧНА ГОРИЦА – ГОРЕЊЕ (Словенија 1)

КОПЕР – ЉУБЉАНА (Словенија 1)

РАДНИЧКИ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (Србија Супер лига)

ШАМОТ – СПАРТАК (Србија Супер лига)

ХУЕСКА – ПУЕНТЕ ХЕНИЛ (Шпанија Асобал)

БАРНБАХ – ЛИНЦ (Австрија 1)

БРЕГЕНЦ – ФУКСЕ (Австрија 1)

ГРАЦ – КРЕМС (Австрија 1)

АКВА САНТАС – ПОВОА (Португалија 1)

ГАЈА – АВАНКА (Португалија 1)

САНЈОАНЕНСЕ – ВИТОРИЈА (Португалија 1)

СПОРТИНГ – БЕЛЕНЕНСЕС (Португалија 1)

19:30ч

ПАРТИЗАН 2016 – ВАРДАР НЕГОТИНО (Прва машка лига)

МЕТАЛОПЛАСТИКА – ЈУГОВИЌ (Србија Супер лига)

20:00ч

ЕКС АН ПРОВАНС – НАНТ (Франција 1)

УМАГ – КАРЛОВАЦ (Хрватска Премиер лига)

СМАРТНО – ГРАДЕЦ (Словенија 1)

БЕЗАНСОН – ПАРИЗ 92 (Франција 1, жени)

ДИЖОН – ШАМБРИ (Франција 1, жени)

НАНТ – БУРГ ДЕ ПАЖ (Франција 1, жени)

20:30ч

Н-ЛИБЕК – ФЛЕНЗБУРГ (Германија Бундес лига)

АНАИТАСУНА – ТОРЕЛАВЕГА (Шпанија Асобал)

КАЕН – НИЦА (Франција 2)

БРЕСТ – ФЛЕРИ (Франција 1, жени)

МЕРИЊАК – ТУЛОН (Франција 1, жени)

20:45ч

ПЛАН ДЕ КУКУС – СЕЛЕС (Франција 1, жени)