Денеска на терените: Активно низ Македонија, дерби дуел кај дамите

Меѓу натпреварите кои ќе бидат одиграни денеска дерби дуел ќе биде одигран во Супер женската лига во плеј-офот каде што тимот на Чаир е домаќин на составот на Куманово.

Ќе има интересна пресметка во која ќе се види кој тим е поблизу до триумф и во трка за повисоко место на табелата. Станува збор за 2. коло така што секој бод е максимално важен.

Може да се очекува израмнет натпревар и сигурно ќе биде многу интересно на овој дуел. Ќе биде интересно, а ќе има возбудувања и на другите дуели кои се играат низ Македонија во сите од лигите.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

БУЗАУ – РАПИД БУКУРЕШТ (Романија 1, жени)

ЧСМ СЛАТИНА – ЗАЛАУ (Романија 1, жени)

МИОВЕНИ – КРАЈОВА (Романија 1, жени)

11:00ч

ПЕРМ – ДИНАМО АСТРАХАН (Русија Супер машка лига)

12:00ч

АЛКАЛОИД – ТЕКСТИЛЕЦ (Македонија Прва машка лига)

ФЕНИКС АМС – ГЕВГЕЛИЈА (Македонија Супер женска лига, плеј-аут)

БАРСЕЛОНА – БИДАСОА ИРУН (Шпанија Асобал)

14:00ч

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 – РАДОВИШ (Македонија Супер машка лига)

ПАРТИЗАН – РАБОТНИЧКИ (Македонија Прва машка лига)

ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ – АКБУЗАТ (Русија Супер машка лига)

ЦСКА МОСКВА – ТАГАНРОГ (Русија Супер машка лига)

КАУСТИК – ДИНАМО СУНГУЛ (Русија Супер машка лига)

СКАРА – ХАЈД (Шведска 1, жени)

СКУРУ – КАРА (Шведска 1, жени)

15:00ч

РИНГСТЕД – АЛБОРГ (Данска 1)

СКАНДЕРБОРГ – РИНГКОПИНГ (Данска 1, жени)

ПАОК – БАЈА МАРЕ (Европски куп)

ХОВДЕ – ЛУГИ (Шведска 1, жени)

15:30ч

ДЕСПИНА – МЕТАЛУРГ (Македонија Супер женска лига, плеј-оф)

МОРС – БЈЕРИНГБРО СИЛКЕБОРГ (Данска 1)

САВЕХОФ – ИШТАД ИФ (Шведска 1)

16:00ч

СТРУГА – СКОПЈЕ 2020 (Македонија Супер машка лига)

ГОГ – ХОЛСТЕБРО (Данска 1)

СОНДЕРЈИСКЕ – ЛЕМВИГ (Данска 1)

ФТЦ РАИЛ КАРГО – БОРУСИЈА ДОРТМУНД (Лига на шампиони, жени)

БАЈА МАРЕ – БИТИГХАЈМ (Лига на Европа, жени)

ВИБОРГ – ШАМБРИ (Лига на Европа, жени)

КРАСНОДАР – ДРАМЕН (Европски куп)

БЕЛЕНЕНСЕС – СПОРТИНГ (Португалија 1)

БЕНФИКА – БРАГА (Португалија 1)

17:00ч

МЛАДОСТ – ДРАЧЕВО (Македонија Прва машка лига)

КАРЛОВАЦ – ЗАМЕТ (Хрватска Премиер лига)

МОРАЦО КАЊАС – КУЕНКА (Шпанија Асобал)

БУДАКАЛАШ – ДАБАС (Унгарија 1)

ДУНАЈВАРОШ – БУДАОРС (Унгарија 1, жени)

ДЕВА – РАМНИЦУ ВЛЧЕА (Романија 1, жени)

17:30ч

ППД ЗАГРЕБ – ВАРАЖДИН  (Хрватска Премиер лига)

ПИК СЕГЕД – ТАТАБАЊА (Унгарија 1)

18:00ч

ПРИЛЕП – ОХРИД (Македонија Супер машка лига)

БОРЕЦ – ПРЕСПА (Македонија Прва машка лига)

ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА – АЕРОДРОМ (Македонија Прва машка лига)

ЧАИР – КУМАНОВО (Македонија Супер женска лига, плеј-оф)

УМАГ – МОСЛАВИНА (Хрватска Премиер лига)

ТРИМО ТРЕБЊЕ – ДОБОВА (Словенија 1)

ДИНАМО ПАНЧЕВО – РАДНИЧКИ (Србија Супер машка лига)

БЕНИДОРМ – ТОРЕЛАВЕХА (Шпанија Асобал)

БРЕСТ – РОСТОВ ДОН (Лига на шампиони, жени)

БУДУЌНОСТ – ПОДРАВКА (Лига на шампиони, жени)

КРИСТИЈАНСАНД – ЃЕР (Лига на шампиони, жени)

МАГУРА ЧИСНАДЕИ – ХЕРНИНГ ИКАСТ (Лига на Европа, жени)

ДУНАЈСКА СТРЕДА – БЕКАМЕНТ (Европски куп, жени)

ЕГЕР – НЕКА (Унгарија 1)

ЃЕНЃЕШ – ЧУРГО (Унгарија 1)

ВЕСПРЕМ – ФТЦ РАИЛ КАРГО (Унгарија 1)

ШИОФОК – КИШВАРДА (Унгарија 1, жени)

КРИСТИЈАНШТАД – МАЛМЕ (Шведска 1)

ЦИРИХ – ФАДИ ВИНТЕРТУР (Швајцарија 1)

18:30ч

РУДАР – БЈЕЛОВАР (Хрватска Премиер лига)

СЛОВАН – Ј. ОРМОЖ (Словенија 1)

АНТЕКЕРА – НАВА (Шпанија Асобал)

19:00ч

МЕТАЛУРГ РА – АСТРАИОН (Македонија Прва машка лига)

ДУБРАВА – ДУБРОВНИК (Хрватска Премиер лига)

ВИНКОВЦИ – ТРОГИР (Хрватска Премиер лига)

ГРАДЕЦ – ИВАНЧНА ГОРИЦА (Словенија 1)

ЉУБЉАНА – МАРИБОР (Словенија 1)

РИБНИЦА – КОПЕР (Словенија 1)

АНАИТАСУНА – ГРАНОЉЕРС (Шпанија Асобал)

БРЕГЕНЦ – АОН ФИВЕРС (Австрија 1)

ФЕРЛАХ – КРЕМС (Австрија 1)

СУР – КАРВИНА (Европски куп)

АВАНКА – ГАЈА (Португалија 1)

ВИТОРИЈА – САНЈОАНЕНСЕ (Португалија 1)

19:30ч

АДЕМАР – ПУЕНТЕ ХЕНИЛ (Шпанија Асобал)

20:00ч

НИМ – ЕКС АН ПРОВАНС (Франција 1)

ГОРЕЊЕ – УРБ. ЛОКА (Словенија 1)

ПОВОА – АКВА САНТАС (Португалија 1)

КСИКО – ПОРТО (Португалија 1)

БАЗЕЛ – КАДЕТЕН (Швајцарија 1)

20:30ч

КУЗМАН ВАРДАР – ШАМПИОН (Македонија Супер женска лига, плеј-аут)

КРЕТЕЈ – МОНПЕЛЈЕ (Франција 1)

САРЕБУРГ – ПОНТО (Франција 2)

ТРЕМБЛЕ – БЕЗАНСОН (Франција 2)

МАЈА ИСМАИ – БОА ХОРА (Португалија 1)

22:00ч

ХОРТА – МАДЕИРА (Португалија 1)