Глигоров прозиваше, Вардар Неготино стартуваше со подготовки

Тимот на Вардар Неготино стартуваше со подготовките за деби сезоната во суперлигашката конкуренција.

Под водство на новиот тренер Владимир Глигоров, неготинци ги започнаа тренинзите и започнаа со подготовки за предизвиците од септември.

Досега на тимот му се приклучи Саше Михајловиќ од Младост Богданци, а во следниот период ќе има и нови имиња во неготинскиот тим. Најголемиот дел од играчите од ланскиот состав останаа, додека заминаа само близнаците Борче и Бојан Трпески.

Договорени се пријателски натпревари со тимот на Голден Арт, Тиквеш и Радовиш.

Вардар Неготино во Суперлигата ќе биде дел од групата А заедно со Вардар, Бутел Скопје, Прилеп, Охрид, Струга, Алкалоид и Куманово.