Гледајте го во ЖИВО натпреварот Младост 1977 – ГРК Тиквеш (ЛИНК)

Средбата меѓу Младост 1977 и ГРК Тиквеш ќе биде пресметка на две екипи кои сезонава влегоа во Супер машката лига. Ждрепката сакаше на стартот од сезоната да ги одмерат силите и да видат до каде се со формата.

Овој дуел стартува од 20:30 часот, а кој тим ќе успее да покаже повеќе на теренот ќе може да се види откако ќе стартува средбата.

Сосема извесно е дека ќе владее резултатска неизвесност и се очекува да има надигрување во сите 60 минути.

Овој натпревар можете да го следите на линкот во продолжение.