Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Охрид и Вардар Јуниор (ЛИНК)

Веќе се одиграа два натпревари од 14. коло во Суперлигата, во кои Бутел Скопје и Металург остварија очекувани победи, денеска на програмата се уште три меча од елитната конкуренција.

Во СРЦ „Билјанини Извори“ ќе се сретнат тимовите на Охрид и Вардар Јуниор, а домашниот тим е голем фаворит.

Натпреварот меѓу Охрид и Вардар Јуниор се игра од 18:00 часот, а може да го следите на линкот во продолжение…