Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Вардар и Пролет (ЛИНК)

По репрезентативната акција во ЕХФ неделата, ракометарите на Вардар денеска ја започнаа одбраната на титулата во Суперлигата.

Прв ривал ќе биде тимот на Пролет, а овој дуел беше одложен поради од пред три седмици поради настапите на вардарци во Лигата на шампионите.

Овој натпревар меѓу Вардар и Пролет може да го следите на следниот ЛИНК