Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Македонија – Исланд (ЛИНК)

Женската кадетска репрезентација на Македонија вечерва го игра решавачкиот меч против Исланд за пласман во четвртфиналето на Мундијалот.

По убедливиот трииумф на Шведска над Иран, со кој сега скандинавките имаат подобра гол разлика од Македонија, единствена опција за нашите ракометарки е победа над Исланд за место во ТОП 8.

Натпреварот меѓу Македонија и Исланд се игра вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ со почеток во 20:30 часот, а може да го гледате ТУКА или ТУКА.