Гледајте ги ВО ЖИВО натпреварите од Купот на Македонија (ЛИНКОВИ)

Денеска се играат уште седум натпревари од Купот на Македонија во машка конкуренција. Четири од нив ќе може да се следат преку Youtube така што ќе може да се следат интересни дуели.

Треба да се комплетираат сите дуели така што е јасно дека денеска ќе се знаат сите учесници во осминафиналето од ова натпреварување со кое се отвора пролетниот дел од сезоната.

Кои дуели ќе имате можност да ги гледате погледнете во продолжение, а покрај секоја двојка се наоѓа и линкот на кој ќе може да се следи истиот.

КУП НА МАКЕДОНИЈА

16:00ч

МЕТАЛУРГ РА – РАДОВИШ (ЛИНК)

18:00ч

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – ВАРДАР НЕГОТИНО (ЛИНК)

АСТРАИОН – МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ (ЛИНК)

18:30ч

МРК КУМАНОВО – МЕТАЛУРГ (ЛИНК)