Во соблекувалната ечеше „Бисер Балкански“ – како кадетките го прославија успехот (ВИДЕО)

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox_tgn7"]

Женската кадетска репрезентација на Македонија со триумфот над Исланд во финалето на ЕХФ шампионатот оствари голем успех.

Избраничките на Љубомир Савевски обезбедија место на ЕП за кадетки и младинки во 2023 година, а покрај тоа се пласираа и на СП за кадетки во 2022 година во Грузија.

Таквиот успех не можеше да помине без прослава, па македонските девојки ја запеаја „Бисер Балкански“.