Веспрем го загуби Штрлек: Хрватот доби црвен картон за старт над Шишкарев (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар во овие моменти го играат  натпреварот од 10. коло во Лигата на шампионите против унгарскиот Веспрем.

Вардарци не тргнаа најдобро на стартот на овој натпревар, имаат висока негатива во првиот дел, а гостите во продолжение ќе бидат без Хрватот Мануел Штрлек.

Левото крило доби директен црвен картон за стартот на Данил Шишкарев.

Погледнете…