таг: сергеј бебешко

Падна првата жртва на Европското првенство, една репрезентација остана без селектор

После завршувањето на првата фаза на Европското првенство веќе падна и првиот отказ за селектор кој водеше репрезентација на шампионатот. Се работи за стратегот на...

Бебешко: Заслуживме барем бод!

Македонија стартуваше со победа на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, откако славеше над Украина со 26-25 со голот на капитенот Кире Лазаров. Селекторот...

Бебешко им даде пет слободни дена на украинските репрезентативци

Тренерот на репрезентациајта на Украина која е прв противник на Македонија на Еворпското првенство го коментираше изборот на ракометари со кои ќе настапи. Тој...

Бебешко одбра 18 ракометари: Познат составот на Украина за ЕП –...

Еден од ривалите на Македонија на претстојното Европското првенство, Украина, односно нејзиниот селектор Сергеј Бебешко, одбра 18 ракометари кои ќе патуваат за Виена. На скратениот...

Бебешко потврди: Украина без Онуфриенко и Донцов, на ЕП само со...

Еден од противниците на македонската репрезентација на Европското првенство ќе биде селекцијата на Украина, која има големи проблеми со играчите на десната бековска позиција....

Бебешко го скрати списокот – Онуфриенко останува во конкуренција за ЕП!

Селекторот на Украина, Сергеј Бебешко, одбра 22 ракометари за првата фаза од подготовките за Европското првенство. За ривалот на Македонија на континенталниот шампионат, може да...

Бебешко: Нашите ривали се среќни што им се „падна“ Украина, но…

Прв ривал на македонската репрезентација на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, ќе биде селекцијата на Украина, која по десет години апстиненција се...

Медиумите го објавија списокот пред федерацијата: Бебешко одбра 28 Украинци пред...

Слично како што понекогаш се случува и во Македонија, така и во Украина, медиумите пред ракометната федерација го објавија списокот од 28 ракометари на...

Бебешко се откажа од еден ангажман – ќе се посвети само...

Селекторот на Украина, Сергеј Бебешко имаше два ангажмани, во репрезентацијата и во екипата од Романија, Калараши. Но договорот со романскиот клуб беше раскинат со...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ