таг: светско првенство

Некој на море, некој на ракомет: Баражот за СП, Македонија и...

Поради ширењето на коронавирусот, Европската ракометна федерација донесе одлука да не се играат натпреварите во европските купови и репрезентативни натпревари во април и мај. Според...

Митревски: Против Франција ни останува да изгинеме за секоја топка!

Македонија ќе игра против Франција во бараж двомечот за пласман на Светското првенство во Египет следната година. Потежок ривал не можевме да добиеме, но како...

Гледајте ја ВО ЖИВО ждрепката за баражот за Мундијалот во Египет...

Денеска со почеток во 19:00 часот во Виена, ќе се одржи ждрепката на двојките за баражот за Светското Првенство што во јануари 2021 година...

Сениорите ја повикуваат фортуната на помош, денеска ќе ја дознаат пречката...

Денеска со почеток во 19:00 часот во Виена, ќе се одржи ждрепката на двојките за баражот за Светското Првенство што во јануари 2021 година...

ИХФ одреди домаќини: СП 2025 во Хрватска, Норвешка и Данска, а...

Светската ракометна федерација денеска на конгресот во Каиро ги одреди домаќините на следните големи натпреварувања во машка и женска конкуренција. Во 2025 година, машкото СП...

Македонија ќе организира младински Мундијал во 2024 година!

Иако беше кандидат за организација на четири Светски првенства, Ракометната федерација на Македонија доби само едно на конгресот на ИХФ што се одржува во...

Германија и Норвешка добија вајлд-карта за Мундијал

Следниот Мундијал во ракомет на песок ќе биде одржан во италија, а списокот на учесници беше комплетиран со доделувањето на „вајлд-карти“ за машкиот тим...

Екс-селекторот на Унгарија си доби казна, ИХФ го „удри“ по џебот

Стратегот кој пред неколку години беше кратко време на клупата на женската екипа на Вардар, Ким Расмусен ја дозна казната за коментарите за судењето...

Корона вирусот ја остави Кина и без Мундијал

Светското првенство за ракометарки о 18 години кое од 18 до 30 август требаше да се одржи во Кина ќе има нов домаќин. Корона вирусот...

На 9 март Македонија ќе го дознае ривалот за мундијалскиот бараж...

Како што пред една седмица објави 24Ракомет, машката сениорска репрезентација на Македонија ќе игра само еден бараж за Светското првенство во Египет 2021 година. Оваа...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ