таг: рк татран прешов

Целиот тим на Татран Прешов во карантин!

Ракометарите на Татран Прешов во средата вечерта го одиграа реванш натпреварот од осминафиналето во СЕХА лигата против хрватскиот Загреб и беа елиминирани. По враќањето...

ППД Загреб е првиот полуфиналист во СЕХА

Ракометарите на ППД Загреб дојдоа до победа од 28:16 на реваншт дуелот против Татран Прешов и се изборија за уште еден пласман на завршниот...

СЕХА ЛИГА: ППД Загреб прв напаѓа за влезница за Ф4 турнирот...

Ракометарите на ППД Загреб денеска први ќе излезат на терен и ќе се обидат да дојдат до место на Ф4 турнирот во Задар на...

Тимот на Вујо блиску до Ф4: Татран водеше со пет голови,...

Ракометарите на Загреб се многу блиску до пласман на завршниот турнир во регионалната СЕХА лига, откако славеа на гостувањето кај Татран Прешов во првиот...

Најавија дека ќе станат аматерски клуб, а носат засилувања

Управата на шампионот на Словачка, Татран Прешов во текот на сезоната најави дека од наредната сезона клубот ќе стане аматерски но работите не одат...

Татран го потврди четврт-финалето, одново убедлив против Спартак Москва

Ракометарите на Татран Прешов забележаа уште една висока победа над тимот на Спартак Москва овој пат со 32:22 и на тој начин се изборија...

Продолжува СЕХА циркусот – и во осминафинале некои екипи играат со...

Праксата што беше актуелна за време на натпреварите во групната фаза во регионалната СЕХА лига, очигледно продолжува и во елиминациските натпревари, односно во осминафиналето. И...

Татран реши сè уште во Москва, веќе се подготвува за дуел...

Екипата на Татран Прешов го совлада Спартак Москва со 31:23 на гостувањето и веќе има сигурен пласман во четврт-финалето од СЕХА лигата каде што...

Најталентираниот Бразилец доаѓа во Европа

Екипата на Татран Прешов во своите редови го донесе првиот играч од неевропска земја. Се работи за бразилскиот ракометар Педро Пачеко, тој е 21...

Промени во Татран Прешов, се крои тимот за следната сезона

Екипата на Татран Прешов го заврши натпреварувањето во Лигата на шампионите во групната фаза па во преостанатиот дел од сезоната ќе се посвети на...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ