таг: рк спартак москва

„Џабе го сменија името, тоа нема да им донесе добри резултати“

Откако во последното одиграно коло во Русија, шампионот Чеховски Медведи го совлада новиот конкурент во првенството Спартак Москва, тренерот на „мечките“ Владимир Максимов за...

Со еден клик: Спартак стана ЦСКА Москва

Од денеска со еден потег избришани се и сајтот и сите налози на Спартак кои ги имаше на социјалните мрежи, па истите стана сопственост...

Игропуло на радарот на Спартак Москва!

Спартак Москва по секоја цена е решен да го симне Чеховски Медведи од престолот во Русија, ако не оваа, следната сезона. По шесте ангажирани засилувања...

Мечки се „прошетаа“ на терен во Русија (ФОТО)

Викендов во градот Перм се одигра завршниот турнир во Купот на Русија во машка конкуренција со четири екипи. Домаќинот Пермски Медведи загуби во полуфиналето од...

Ни шест засилувања не му помогнаа на Спартак: Чеховски Медведи со...

Долгогодишниот владател во рускиот шампионат, Чеховски Медведи, се чини дека и сезонава нема да има конкуренција во битките за титулите. Иако секоја година се се...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Спартак на шопинг во Унгарија, решен е да ги...

Средниот бек Сања Премовиќ, ќе настапува за трет клуб оваа сезона. По Будуќност и Кишварда, Црногорката се пресели во Хувента Михаловце од Словачка. ...

Деби за екс вардарецот: Атман не му помогна на Спартак Москва

Поранешниот среден бек на Металург и Вардар, Павел Атман, дебитираше за новиот клуб во рускиот шампионат, Спартак Москва. Иако претходната седмица овој тим прослави голема...

И Атман си замина од Вардар, го засили тимот на Спартак...

После само една година во дресот на Вардар, репрезентативецот на Русија, Павел Атман си замина. Иако имаше договор на две години, финансиските проблеми си...

„Ја прашав мајка ми дали да потпишам за Спартак Москва“

Лидерот на репрезентацијата на Украина, Станислав Жуков го засили тимот на Спартак Москва каде што пристигна од Мотор Запорожје, а во интервју за украинскиот...

Татран го потврди четврт-финалето, одново убедлив против Спартак Москва

Ракометарите на Татран Прешов забележаа уште една висока победа над тимот на Спартак Москва овој пат со 32:22 и на тој начин се изборија...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ