таг: рк магдебург

Што прави Филип Кузмановски во карантин – ако не може тренинг...

Спортот е во пауза насекаде низ Европа и светот, па спортистите, кои се навикнати да бидат секогаш во салите и на терените, мораат да...

Кузмановски од „втора“ во Хановер: Едвај чекам да заиграм за новиот...

Макеоднскиот репрезентативен бек Филип Кузмановски ќе има нов бундеслигашки предизвик. По една одиграна сезона во Магдебург, битолчанецот се сели во Хановер, уште еден амбициозен...

ОФИЦИЈАЛНО: Кузмановски три години во Хановер!

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски, иако имаше уште две сезони од актуелниот договор со бундеслигашот Магдебург, сепак ќе си замине на крајот на сезоната. Магдебург потврди...

Магдебург потврди: Кузмановски си заминува на крајот на сезоната!

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски, иако имаше уште две сезони од актуелниот договор со бундеслигашот Магдебург, сепак ќе си замине на крајот на сезоната. Магдебург потврди...

Филип Кузмановски се сели во Хановер?!

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски, иако потпиша тригодишен договор со Магдебург, сепак на лето би можел да има нова средина. Станува збор за тимот на Хановер,...

Магдебург ги чува ракометарите, продолжи договори на двајца

Екипата за која настапува Филип Кузмановски, Магдебург одлучи да ја продолжи соработката содвајца ракометари од бековската линија, а и двајцата настапуваат на местото среден...

Куп на ЕХФ: Кузмановски и Магдебург на максимум

После четири одиграни кола во Купот на ЕХФ ситуацијата полека станува јасна, а три екипи се на чекор од првото место што воедно значи...

„Брат подобри бевте, ама да знаеш ќе ви се одмаздиме“

Бундеслигашот Магдебург каде што игра македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски, вторпат во една седмица беше подобар од францускиот Нант каде игра капитенот на нашата селеција,...

Кузмановски – Лазаров 2:2, но Магдебург пак го совлада Нант

Во 4. коло од Купот на ЕХФ главниот настан за нас беше во Магдебург каде што Филип Кузмановски го пречека Кирил Лазаров. И овој...

Кузмановски се разигра, со петка во победата против Талески

Екипата на Магдебург славеше со 34:32 во интересен натпревар на гостувањето кај Балинген, а Филип Кузмановски го одигра можеби својот најдобар натпревар во дресот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ