таг: рк гвадалахара

Петров командуваше со одбраната, Гвадалахара и „украде“ бод на Бидасоа

Тимот на Гвадалахара, каде што настапува македонскиот интернационалец Костадин Петров, одигра нерешено со големиот фаворит Бидасоа Ирун во Асобал лигата. Иако Гвадалахара губеше со 11-19...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ