Стефан Додиќ се врати на терените и веднаш стана МВП

По неколку месеци пауза, српскиот репрезентативец Стефан Додиќ, се врати на ракометните терени.

Иако сезоната ја почна во словенечкиот Целје, каде не се изнаигра, Додиќ се врати во татковината и за првпат минатиот викенд го облече дресот на шампионот Војводина.

Тој беше дел од натпреварите против Охрид во полуфиналето, како и против Црвена Ѕвезда во финалето на турнирот „Драго Јововиќ“ во Врбас.

Додиќ ја доби довербата од тренерот Борис Ројевиќ и на крајот на турнирот беше избран за најдобар играч, односно МВП.

Српскиот среден бек својата афирмација ја стекна во тимот на Металург, играше за Охрид и за Вардар, пред да замине во Загреб.