26 Јури Луканчук

4
#
26
Име
Јури Луканчук
Националност
blr Белорусија
Позиција
пивот
Висина
195
Тежина
103
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА
Години
32

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БЕЛОРУСИЈА001