3 Јосип Видовиќ

9
#
3
Име
Јосип Видовиќ
Националност
cro Хрватска
Позиција
централен бек
Висина
192
Тежина
80
Моментално игра за
ЕЛВЕРУМ
Години
31

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕЛВЕРУМ001