39 Јехија Елдера

42
#
39
Име
Јехија Елдера
Националност
egy Египет
Позиција
лев бек
Висина
192
Тежина
95
Моментално игра за
ЕГИПЕТ
Години
26

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕГИПЕТ1103

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕГИПЕТ1186