22 Јаспер Адамс

6
#
22
Име
Јаспер Адамс
Националност
ned Холандија
Позиција
лев бек
Висина
200
Тежина
80
Моментално игра за
ХОЛАНДИЈА
Години
32

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХОЛАНДИЈА103