8 Цветан Кузманоски

305
#
8
Име
Цветан Кузманоски
Националност
mkd Македонија
Позиција
лево крило
Висина
190
Тежина
76
Моментално игра за
МАКЕДОНИЈА, ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Претходни Екипи
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2
Години
21

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА013

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР255

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА034

СУПЕРЛИГА Б

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 235512