15 Хампус Ване

40
#
15
Име
Хампус Ване
Националност
swe Шведска
Позиција
лево крило
Висина
185
Тежина
84
Моментално игра за
ФЛЕНСБУРГ, ШВЕДСКА
Години
27

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА0163

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ФЛЕНСБУРГ121

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА0417