28 Филип Талески

193
#
28
Име
Филип Талески
Националност
mkd Македонија
Позиција
лев бек
Висина
200
Тежина
86
Моментално игра за
МАКЕДОНИЈА, ВАРДАР 1961
Години
26

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 196122213

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 196157621

ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 196124510

EURO22 A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022МАКЕДОНИЈА283