6 Филип Крстески

151
#
6
Име
Филип Крстески
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Висина
192
Тежина
88
Моментално игра за
Г.А.-КЛ7
Години
19

ПЛЕЈ АУТ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021Г.А.-КЛ78119

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021Г.А.-КЛ711112