20 Себастијан Фримел

46
#
20
Име
Себастијан Фримел
Националност
aut Австрија
Позиција
лево крило
Висина
190
Тежина
89
Моментално игра за
АВСТРИЈА, ПИК СЕГЕД
Претходни Екипи
КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН
Години
27

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН000

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПИК СЕГЕД1112

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022АВСТРИЈА1223