31 Салвадор Салвадор

22
#
31
Име
Салвадор Салвадор
Националност
por Португалија
Позиција
лев бек
Висина
196
Тежина
93
Моментално игра за
ПОРТУГАЛИЈА, СПОРТИНГ
Години
20

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022СПОРТИНГ172

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОРТУГАЛИЈА023