7 Робин Шонакер

7
#
7
Име
Робин Шонакер
Националност
ned Холандија
Позиција
лев бек
Висина
198
Тежина
105
Моментално игра за
ХОЛАНДИЈА
Години
26

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХОЛАНДИЈА112