91 Мохамед Санад

27
#
91
Име
Мохамед Санад
Националност
egy Египет
Позиција
десно крило
Висина
186
Тежина
86
Моментално игра за
ЕГИПЕТ, НИМ ГАРД
Години
30

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕГИПЕТ0173

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022НИМ ГАРД171

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕГИПЕТ0326