29 Мигел Алвеш

1014
#
29
Име
Мигел Алвеш
Националност
por Португалија
Позиција
десно крило
Висина
189
Тежина
90
Моментално игра за
ПОРТУГАЛИЈА, ПОРТО
Години
25

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОРТУГАЛИЈА023