28 Мартин Поповски

14
#
28
Име
Мартин Поповски
Националност
mkd Македонија
Позиција
десно крило
Моментално игра за
МАКЕДОНИЈА
Години
27

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА043

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА076