22 Мартин Карафилоски

20
#
22
Име
Мартин Карафилоски
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Висина
183
Тежина
81
Моментално игра за
ПРИЛЕП
Години
19

ПЛЕЈ АУТ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ПРИЛЕП1011

СУПЕРЛИГА Б

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ПРИЛЕП0311