23 Кристјан Кристјансон

27
#
23
Име
Кристјан Кристјансон
Националност
isl Исланд
Позиција
десен бек
Висина
192
Тежина
91
Моментално игра за
ИСЛАНД
Години
24

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ИСЛАНД002