1 Кристијан Пилиповиќ

54
#
1
Име
Кристијан Пилиповиќ
Националност
cro Хрватска
Позиција
голман
Висина
192
Тежина
94
Моментално игра за
КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН, ХРВАТСКА
Години
28

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН002