7 Кирил Лазаров

31
#
7
Име
Кирил Лазаров
Националност
mkd Македонија
Позиција
десен бек
Моментално игра за
МАКЕДОНИЈА
Години
41

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА0163

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА0286