6 Кжиштоф Комаржевски

7
#
6
Име
Кжиштоф Комаржевски
Националност
pol Полска
Позиција
десно крило
Висина
188
Тежина
85
Моментално игра за
ВИСЛА ПЛОЦК, ПОЛСКА
Години
23

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОЛСКА003