44 Ихар Бијалијауски

8
#
44
Име
Ихар Бијалијауски
Националност
blr Белорусија
Позиција
централен бек
Висина
192
Тежина
88
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА
Години
20

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БЕЛОРУСИЈА042