11 Имир Гисласон

26
#
11
Име
Имир Гисласон
Националност
isl Исланд
Позиција
пивот
Висина
192
Тежина
90
Моментално игра за
ИСЛАНД, Рајн Некар Ловен
Години
24

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021Рајн Некар Ловен354

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ИСЛАНД343