20 Ивица Дукоски

124
#
20
Име
Ивица Дукоски
Националност
mkd Македонија
Позиција
централен бек
Висина
185
Тежина
81
Моментално игра за
СТРУГА
Претходни Екипи
ПРИЛЕП
Години
21

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022СТРУГА1512