12 Иван Ангелески

73
#
12
Име
Иван Ангелески
Националност
mkd Македонија
Позиција
голман
Висина
188
Тежина
80
Моментално игра за
ПРИЛЕП
Години
19

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРИЛЕП008