33 Жарко Пешевски

16
#
33
Име
Жарко Пешевски
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Моментално игра за
МАКЕДОНИЈА
Години
30

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА1103

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021МАКЕДОНИЈА2186