45 Ерик Дамбок

38
#
45
Име
Ерик Дамбок
Националност
aut Австрија
Позиција
лево крило
Висина
181
Тежина
81
Моментално игра за
АВСТРИЈА, Фиверс
Години
22

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022АВСТРИЈА003