1 Дамјан Тутенковски

90
#
1
Име
Дамјан Тутенковски
Националност
mkdNorth Macedonia
Позиција
голман
Моментално игра за
СТРУГА
Претходни Екипи
ОХРИД
Години
23

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022СТРУГА0118