18 Давор Шокоски

282
#
18
Име
Давор Шокоски
Националност
mkdNorth Macedonia
Позиција
лев бек
Висина
190
Тежина
92
Моментално игра за
ПРИЛЕП
Години
26

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРИЛЕП77520