18 Давор Шокоски

150
#
18
Име
Давор Шокоски
Националност
mkd Македонија
Позиција
лев бек
Висина
190
Тежина
92
Моментално игра за
ПРИЛЕП
Години
24

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРИЛЕП77520