3 Гоце Ојлески

370
#
3
Име
Гоце Ојлески
Националност
mkd Македонија
Позиција
лево крило
Висина
180
Тежина
80
Моментално игра за
МАКЕДОНИЈА, ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Години
33

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР289

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР04021

EURO22 A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022МАКЕДОНИЈА000