28 Гералд Цајнер

23
#
28
Име
Гералд Цајнер
Националност
aut Австрија
Позиција
централен бек
Висина
190
Тежина
91
Моментално игра за
АВСТРИЈА
Години
33

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022АВСТРИЈА053