11 Виктор Додевски

102
#
11
Име
Виктор Додевски
Националност
mkd Македонија
Позиција
десно крило
Висина
187
Тежина
84
Моментално игра за
ПРОЛЕТ
Години
19

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРОЛЕТ12322

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРОЛЕТ000