5 Бојан Чакалиќ

86
#
5
Име
Бојан Чакалиќ
Националност
mkd Македонија
Позиција
централен бек
Моментално игра за
СКОПЈЕ 2020
Години
19

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022СКОПЈЕ 202052920