1 Борко Ристовски

141
#
1
Име
Борко Ристовски
Националност
mkdNorth Macedonia
Позиција
голман
Висина
190
Тежина
115
Моментално игра за
ВАРДАР 1961
Години
41

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 1961006

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ВАРДАР 19610110